Ceny i rezerwacja Gwarancja najlepszej oferty Kup voucher

15 Kwiecień 2016

Obchodzimy Światowy Dzien Sztuki

15 kwietnia po raz trzeci w historii obchodzony jest Światowy Dzień Sztuki. Dla Willa Port to ważna data - nie bez powodu obiekt stara się realizować ideę "Art & Business".

Sztuka jest czymś różnym od moralności, ale każda wielka sztuka jest swoim własnym morałem - Marcel Proust

15 kwietnia to data urodzin Leonarda da Vinci, jednego z największych i najbardziej wszechstronnych twórców w historii. Genialny filozof, inżynier, architekt, matematyk i wynalazca jest symbolem renesansu i tego, co w sztuce najciekawsze.

Światowy Dzień Sztuki obchodzony jest od 2012 roku. Na początku celebrowały go głównie kraje zrzeszone w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Sztuki. Dziś jest to wydarzenie ogólnoświatowe, mające na celu zwrócić uwagę na rolę sztuki we współczesności.

Goście Willa Port Art & Business mogą cieszyć się nieustanną obecnością sztuki: w obiekcie działa galeria, regularnie organizowane są wydarzenia i imprezy mające na celu promocję najciekawszych lokalnych i krajowych artystów. Doskonałym przykładem jest zakończony niedawno plener malarski, podczas którego kilkunastu wybitnych twórców gościło w Willa Port Art & Business. Komisarzem pleneru był Jan Wołek, całość zakończył uroczysty pokaz stworzonych w hotelu prac. Więcej na ten temat.

Zapraszamy do Willa Port Art & Business - na wypoczynek, wyciszenie i kontakt z doskonałą polską sztuką.

Prawdziwy artysta nie posiada dumy. Widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje, jak bardzo daleki jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do tego punktu, który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca - Ludwig Van Beethoven

Dołącz do nas i oszczędzaj!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij